Eseménynaptár

Időpontok

Program

2020. augusztus 24. 9h (hétfő)

Tantestületi alakuló értekezlet

augusztus 25. 9h

Vezetőségi értekezlet

augusztus 25. 17h

Elsős szülői értekezlet 1.a

augusztus 26.

Osztályozó v. javítóvizsgák

augusztus 27. 17 óra

Elsős szülői értekezlet 1.b

augusztus 27. 9 óra

Munkaközösségi megbeszélés (alsó, felső)

augusztus 28. 9.30 h

Nyitó értekezlet

augusztus 29 (szombat)

Áthelyezett munkanap

augusztus 27. 11.30 h

Belvárosi értekezlet (helyszín: Rákóczi)

augusztus 27.

Baleset- és tűzvédelmi oktatás

augusztus 31. 17h

Ünnepélyes tanévnyitó (1. és 5. évfolyam)
Szervező: Bodnár Mária, Erős Lívia

szeptember 1 (kedd).

Első tanítási nap

szeptember 1 (kedd).

Alsós szülői értekezlet 2.a, 3.b

szeptember 2. 16.30h

Alsós szülői értekezlet: 2.b, 3.a, 4.a

szeptember 3. 16.30h

Alsós szülői értekezlet 4.b

szeptember 3-4.

Előző tanév farsangi jutalmai (Planetárium, mozi, ugráló)

szeptember 9. 17h

Felsős szülői értekezlet 5-8. évfolyam

szeptember 16. 17h

SZMK értekezlet

szeptember 21- október 12.

Pályaválasztási kompetenciák vizsgálata (mérés?)

szerpember 24.

Alsós, felsős munkaközösségi megbeszélés

szeptember 24. 16.30h

Tantestületi megbeszélés

szeptember 25.

Óvodás rajzverseny meghirdetése
Felelős: Erős Lívia, Füleki Anita

szeptember 25.

Európai diák sportnap

szeptember 28 - október -2.

Kecskemét projekt
Szervező: Gyöngyös Natália

október 5 - 9.

Digitális témahét (előző tanévről)

október 6.

Megemlékezés az Aradi Vértanúkra
Szervező: 6. évfolyam Kovács Szilvia, Rendek Regina

október 6.

Részvétel a városi ünnepélyen
Szervező: DÖK

október 9.

Elsősök alapkészség felmérésének értékelése
Szervező: Kovácsné Kovács Klára

október 10.

Részvétel a Sakkfesztiválon (Budapest)
Szervező: Füleki Anita

október 12-16.

Bűnmegelőzési nap
Szervező: Frecskáné Gudricza Ágota

október 20.

Mesemondó verseny alsósoknak
Szervezők: Tóth Emese, Mészárosné Gombár Nóra

október 14.

Fogadóóra (választható)

október 15. 16 h (csütörtök)

Alsós, felsős munkaközösségi megbeszélés

október 15. 16 óra

Alsós, felsős munkaközösségi megbeszélés

október 15. 16.30

Tantestületi megbeszélés

október 20.

A középfokú iskolák nyilvánosságra hozzák a honlapjukon a felvételi tájékoztatójukat.

október 22. (csütörtök)

Október 23-i ünnepély
Szervezők: 8.a Hévizi Erzsébet

október

Pályaválasztási szülői értekezlet
Szervező: nyolcadikosok osztályfőnökei

október 23.

Részvétel a városi ünnepélyen
Szervező: felsős mk.

október 22.

Fejlesztésre szoruló elsősök számának jelentése (OH)
felelős: Kovácsné Kovács Klára

október 23 – november 1.

Őszi szünet
utolsó tanítási nap: október 22. (csütörtök)
első tanítási nap: november 2. (hétfő)

november 5.

Alsós,felsős munkaközösségi megbeszélés

november 5. 16.30 (csütörtök)

Tantestületi megbeszélés

november 6.

Óvodás rajzverseny alkotások beérkezése

november 11.

Nyílt nap elsősök óvónőinek
Szervezők: elsős tanítók

november 13.

Negyedévi tájékoztató

november 16.

A Hivatal közzéteszi a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumi írásbeli felvételit szervező gimnáziumok, továbbá a nyolcadik évfolyamosok számára írásbeli felvételit szervező középfokú intézmények jegyzékét

2020.11.18 17óra

Szülői értekezlet, fogadóóra

november 18.

Rajzverseny eredményhirdetése óvodásoknak
Szervezők: Antalné Erős Lívia, leendő elsős tanítók

november 25. 17h

Iskolakóstolgató leendő elsősöknek

december 2.

Nyílt nap a leendő elsősök szüleinek
Szervezők: leendő elsős tanítók

december 4.

Mikulás ünnepély
Szervező: DÖK, 5. évfolyam, Keskeny Erika, Gyöngyös Natália

december 4.

A tanulók jelentkezése a központi írásbeli felvételi vizsgára.

december 7. 14 h (hétfő)

Zrínyi matematika verseny iskolai forduló

december 7-16.

Helyesírási verseny (felső)
Szervezők: magyar tanárok

december 7-16.

Idegen nyelvi szövegértő verseny (felső)
Szervezők: nyelvszakos pedagógusok

december 10. 16.00

Alsós,felsős munkaközösségi megbeszélés

december 10. 16.30

Tantestületi megbeszélés

december 11.

Az Arany János Tehetséggondozó Programra történő pályázatok benyújtása

december 12. (szombat)

Munkanap (december 24. csütörtök helyett)
digitális munkarend

december 16.

Kodály születésnapja - részvétel a városi ünnepélyen
Szervező: Vincze Zsuzsa

december 18.

Karácsonyi ünnepély Szervező: Kovács Julianna, Gajdácsiné Banó Rita, 2.b + kórus, + osztályok

Karácsonyi ebéd a tantestületnek

december 23 - január 3.

Téli szünet
utolsó tanítási nap: december 22. (kedd)
első tanítási nap: január 4. (hétfő)

január 4.

Tanítás nélküli munkanap (hétfő)

január 5.

Tanítás nélküli munkanap (kedd)

január 22. (péntek)

Első félév vége

január 22.

Magyar Kultúra Napja
Szervező: Csány Endre

január 23. 10.00

Központi írásbeli felvételi

január 25.

Osztályozó konferencia (felső)

január 26. 1-2. óra (kedd)

Nyílt nap leendő elsős szülőknek

január 27. 17h

Alsós munkaközösség megbeszélése

január 28. 14.00

Pótló központi írásbeli felvételi

január 28. 14.30h

Nevelőtestületi értekezlet

január 28.

SZMK értekezlet

január 29.

Félévi értesítők kiosztása

február 3. 17h

Szülői értekezlet (alsó)

február 5. (péntek) 8h

Mozgásterápia bemutató óra
Szervező: Kovácsné Kovács Klára

február 8.

Az egységes írásbelit szervező középfokú intézmények értesítik az írásbeli eredményéről a tanulókat.

február 10. 17h

Szülői értekezlet (felső)

február 12. 16h

Farsang (alsós)
Szervező: DÖK

február 19.

Az általános iskola továbbítja a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak, a tanulói adatlapok első példányát pedig a Felvételi Központnak.

február 19.

Farsang (felső) Szervező: DÖK

február 23-március 12.

Szóbeli meghallgatások az általános felvételi eljárás keretében

február 22.

Tanítás nélküli munkanap Síszünet (hétfő)

február 23.

Tanítás nélküli munkanap Síszünet (kedd)

március 1 -5.

Pénzügyi és vállalkozói témahét

március 3. (szerda)

Húzz tornacipőt! Sportnap óvodásoknak
Szervező: testnevelők, leendő elsős tanítók

március 4.

Alsós, felsős munkaközösség megbeszélése

március 4. 16.30

Tantestületi megbeszélés

március 8-12.

Helyesírási verseny (felsős mcs.)

március 12.

Városi magyar nyelvi verseny meghirdetése (3-8. évfolyam)

március 12.

Március 15-i ünnepély
Szervező: 7. évfolyam Bognárné Pogány Anita, Fodor Márta

március 15. (hétfő)

Részvétel a városi ünnepélyenSzervező: 4. évfolyam Karajosné Kolozsi Ibolya

március 16.

A középfokú iskola eddig az időpontig nyilvánosságra hozza az ideiglenes felvételi jegyzéket.

március 15-19.

Iskolai alsós helyesíró verseny
Szervező: alsós munkaközösség

március 17. 17h ?

Szülői fórum leendő elsősök szüleinek
Szervező: Leendő elsős tanítók

március 22. (hétfő)

Víz napja

március 22-26.

Digitális témahét

március 24.

Módosító tanulói adatlapok továbbküldése a Felvételi Központba

március 19.

Háromnegyed évi tájékoztató

március 24.

Fogadóóra

április 1-április 6.

Tavaszi szünet
utolsó tanítási nap: március 31. (szerda)
első tanítási nap: április 7 (szerda)

április 8. 16h

Alsós, felsős munkaközösség megbeszélése

április 8. 16.30h

Tantestületi megbeszélés

április 9.

Költészet Napja, interaktív program
Szervező: Csány Endre ?

április 14.

Alsós szavalóverseny
Szervezők: Bodnár Mária, Nagy Bernadett

április ?

Papírgyűjtés
Szervező: DÖK

április 19-23.

Fenntarthatósági Témahét (egyénileg)

április 19-23.

Nyílt napok 1-8. évfolyam

április 19-23.

MI-hét
szervezők: munkaközösség-vezetők

április 22.

Föld Napja
Részvétel a városi rendezvényeken

április 22.

Helyesíró verseny 7-8. osztályosoknak
Szervező: Hévizi Erzsébet, Csány Endre

Városi nyelvhelyességi verseny (5-6. osztályosoknak)
Szervező: Beke Anikó

Városi nyelvhelyességi és kommunikációs verseny (3-4. évf.)
Szervező: Takács Sándorné, Olajosné Nagy Ildikó

április 30.

A felvételt hirdető középfokú iskolák megküldik a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a jelentkezőknek és az általános iskoláknak.

május 3 - 7.

Szülői értekezlet (az of. által kijelölt időpontban)

május 6. 16.30

Tantestületi megbeszélés

május 13.

Nyelvhelyességi és Kommunikációs verseny és anyanyelvi verseny eredményhirdetése
Szervező: Takács Sándorné, ?

május 19.

Országos idegen nyelvi szövegértés mérés
Szervező: Tóthné Gondi Ildikó, Frecskáné Gudricza Ágota

május 26.

Országos matematika és szövegértés felmérés
Szervező: Tóthné Gondi Ildikó, Frecskáné Gudricza Ágota

május 28.

NETFIT eredmények feltöltésének határideje
Felelős: testnevelők

június 2.

„Kutyázz velünk!” Belvárosi program Szervezők: Antalné Erős Lívia, Szénási-Mata Ágnes

június 4. (péntek)

Nemzeti Összetartozás Napja
Szervező: munkaközösség-vezetők

június 9 16h

Bankett
Szervező: 8. évfolyam osztályfőnökei

június 11.

Bolond ballagás

június 11.

Pályaorientációs nap (tanítás nélküli munkanap)

június 12. 18 h (péntek)

Ballagás
Szervezők: Bognárné Pogány Anita, Fodor Márta
Beke Anikó, Hévizi Erzsébet

június 14.

DÖK Nap (tanítás nélküli munkanap)

június 15.

Utolsó tanítási nap

június 21.

Tanévzáró ünnepély (folyamatosan?)
Szervezők: 2. évfolyam tanítói

június 25.

Tanévzáró értekezlet